«Можна все поєднати, головне правильно розставити пріоритети. Не зневірюватись, та не падати духом, запастись витримкою, надією, що омріяна робота і так вже на вас чекає. Запрограмувати свою підсвідомість на «я все зможу», мати позитивне налаштування» - таким мотиваційним мессиджем поділилася Віра, ще одна учасниця першого потоку курсу «Mom work», яка має успішні зрушення у своїй професійній діяльності після навчання. І це не просто порада, а життєва стратегія, яка допомагає зберігати надію, бачити перспективи та вірити, що професійна реалізація неодмінно чекає тих, хто не здається і продовжує рухатися вперед.
Не зупинятися перед труднощами, а сприймати їх як тимчасові перешкоди, вірити, що успіх і професійна реалізація можливі навіть у не простих життєвих обставинах – ці моменти є ключовими в програмі навчання матусь з пошуку роботи «Mom work». Адже всі етапи проекту спрямовані на всебічну підтримку жінок: від професійно-орієнтованої до особистісної емоційно-психологічної.
Повернення до професійного життя для мам дітей з інвалідністю - надзвичайно складний психологічний шлях, сповнений глибоких внутрішніх конфліктів, емоційних бар'єрів та токсичних обставин. Для Віри переломним моментом стало розлучення з чоловіком, період, коли здалося, що все пропало, і ти залишилася сам на сам з усіма проблемами: дітьми, що потребують догляду та фінансової стабільності, батьками, яким потрібна увага та піклування. Знецінення, аб’юз, емоційне та моральне приниження, відсутність будь-якої підтримки з боку найближчої людини – батька дітей, значно вплинуло на фізичний та психологічний стан жінки. Подаючи заявку у програму, Віра по-перше прагнула довести собі, що вона сильна, вольова, самодостатня, по-друге, здатна сама забезпечувати себе та дітей, допомагати фінансово батькам. На той момент її єдиною опорою та підтримкою стали тато й мама. Вони допомагали з дітьми, надихали та мотивували.
Курс «Mom work» став тією рушійною силою, яка дозволили Вірі подолати внутрішню невпевненість та невизначеність, частково зняти власні обмеження і змінити переконання. Завдяки програмі, прийшло розуміння того, щоб аби бути щасливою, потрібна лише любов до себе та вміння цінувати життя. Вона змінилася ззовні і внутрішньо.
«Підтримка інших матусь-учасниць, душевні розповіді, адже ми всі були «в одному човні», супровід організаторів-модераторів-спікерів, чітко і «без води» подана інформація, постійний зворотній зв'язок, консультації кар'єрного консультанта та робота психолога - все це надихало, і спонукало правильно налаштувати віру в себе» - ділиться Віра своїми враженнями. Адже під час курсу матусі мали змогу зосередитися на власних пріоритетах, побороти страхи та свій синдром «самозванця». Саме ці моменти часто викликають внутрішні діалоги про недостатню кваліфікованість, втрату навичок і невідповідність сучасним професійним вимогам.
Завдяки навчанню у Програмі з працевлаштування матусь дітей з інвалідністю «Mom work», Вірі вдалося звільнитися з токсичної попередньої роботи, яка не приносила ані фінансового задоволення. ані інтересу, ані подальших кар’єрних перспектив. З ретельно проробленим і підготовленим резюме вона подалася на декілька платформ з пошуку роботи, і отримала значну кількість пропозицій щодо співбесід. Бо все тепер працювало на неї: її знання, досвід, підготовленість і психологічна впевненість. Відібравши для себе пріоритетніші – Віра взяла участь у кількох співбесідах офлайн. Отримала дві вдалі пропозиції, між яким вже вона сама обирала, відповідно до власних побажань та своєї родини. Бо чітко зафіксувала для себе правило, що не тільки її обирають працедавці та компанії, а й вона оцінює їх та кращий варіант. Наразі, Віра проходить стажування на роботі-мрії. «Я навчилася бути вдячною собі, і це мене надихає» - підсумовує вона.
Повернення до професійного життя для мам дітей з інвалідністю є складним, багатогранним процесом, що вимагає колосальної внутрішньої роботи та психологічної стійкості. Кожен емоційний бар'єр - це водночас і виклик, і можливість для особистісного зростання та подолання власних страхів і обмежень. Важливу роль у цьому процесі відіграє психологічна підтримка, професійне консультування та створення сприятливого дружнього середовища.
Саме ці ключові аспекти успішно реалізуються у Проекті «Mom work». І це в черговий раз підкреслює, що подібні ініціативи є не просто освітніми програмами, а потужними соціальними інструментами трансформації життя та розширення можливостей мам дітей з інвалідністю.