В рамках проєкту «Захист та безпека жінок та дівчат з інвалідністю задля інтеграції в місцеві громади», який реалізовується ГО Fight For Right за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – було створено ряд відео щодо прав батьків дітей з інвалідністю. Розбиратись у складних питаннях допомогла пані Лариса Татаринова – заступниця директора центру соціальних служб Солом'янського району міста Києва, майстер соціальної роботи, членкиня правління ГО Ліга Соціальних Працівників міста Києва та юристка.
В тексті нижче говоримо про пільги на транспорт для людей з інвалідністю.
Повне відео можна подивитись за посиланням.
Що таке соціальне таксі?
Соціальне таксі - це послуга транспортування для людей з інвалідністю. Нею можна скористатися, подавши звернення та документи до органів соціального захисту. Найчастіше таке таксі транспортує людей з інвалідністю до лікарень, центрів реабілітації та навчальних закладів.
Які документи необхідні?
- копія паспорта батьків або особи з інвалідністю
- копія свідоцтва про народження
- копія ідентифікаційного коду
- посвідка про інвалідність
- індивідуальна програма реабілітації ІПР (копія)
- медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі
Таке таксі є не в кожному місті чи громаді, а лише в тих, які оформили таку послугу. Тому, якщо у вашій громаді немає такої послуги – ви маєте звернутись до місцевих органів зі зверненням щодо вашої потреби у транспортуванні.
Пересування Укрзалізницею
На наступні десять років Укрзалізниця заявила програму розвитку безбар’єрності та інклюзивності. Вже встановлено ліфти на центральному київському вокзалі, обладнано кілька потягів і чекають реконструкції десятки вокзалів. Це досі лишається один з найбезпечніших та найзручніших видів транспорту. Тому для людей з інвалідністю передбачено безоплатний проїзд з жовтня по травень. Громадські організації працюють над тим, щоб доступ до пересування залізницею був пільговим цілий рік, а не лише певний сезон. Проте зараз ви можете користуватись безоплатним проїздом з 15 жовтня по 15 травня.
Проїзд в громадському транспорті
На території України такий проїзд є безоплатним для людей з інвалідністю та його супроводжуючого за наявністю посвідки. Важливо розуміти, що не у всіх містах є громадський транспорт. В малих містах діють приватні перевізники і вони на свій розсуд розподіляють пільгові місця. Якраз для таких випадків ми наголошуємо на зверненні до місцевих рад та управлінь соціального розвитку щодо замовлення соціального таксі. Відсутність транспорту не є проблемою людини з інвалідністю, а є задачею місцевої влади по усуненню бар’єру у пересуванні людини з інвалідністю.
Якщо ви не знаєте як скласти заяву та адвокувати свої права – зверніться в безоплатну юридичну допомогу.
Текст було створено у межах проєкту «Захист та безпека жінок та дівчат з інвалідністю задля інтеграції в місцеві громади», який реалізовується ГО Fight For Right за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).
Проте це не означає, що висловлені у відео погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – гнучкий та оперативний інструмент фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Фото: Pexels
Якщо ви хочете підтримати наше ГО - ви можете залишити донат на створення більшої кількості подібних статей.